שלושה טיפים לעיצוב חדר לבן-על-לבן

Updated: Sep 9, 2019

אני מאוד אוהבת את אופנת עיצוב הפנים של "לבן על לבן". זה מראה שמיד מייצר אוירה. לבן על לבן נפוץ בעיקר בחדרי שינה ובצדק, זה החדר שהייתי רוצה שיהיה הכי שליו בבית, וגם הכי קל לשמור על ניקיונו (ולבנבנותו). חקרתי איך יוצרים את המראה הזה, שעל אף שהוא נראה מאוד קל, יש בו תחכום. אפילו שיש תחושה שהכל לבן, החדר לא משעמם או ריק.


1. בחרו גוון של לבן

כמעט 200 גווני לבן במניפת הצבעים של טמבור

לבן הוא לא צבע אחד. יש מאות גוונים של צבע קיר לבן, למשל, כמו כל צבע אחר. כדאי לבחור סקאלת גוונים שתשרת אותנו בכל החדר. יש גוונים לבנים-אפרפרים, לבנים-צהבהבים, לבנבנים-וורודים. הלבנים האפרפרים הם טיפה יותר רשמיים. הלבנים הצהבהבים הם טיפה יותר חמים ומאירים.


מעבר לאוירה שתווצר, כדאי להתחשב גם בכמות האור הטבעי והתאורה בחדר. חדר מאוד מואר יתאזן יפה עם אפרפרות. חדר יותר חשוך יואר יפה עם לבן צהבהב.

ורדרד וחמים

מואר ואפרפר

2. לבן זה לא רק לבן! שבצו עוד שני צבעים ביחס 60-30-10

אולי זה מפתיע, אבל גם אם העין תופסת את החדר כלבן, החדרים הלבנים המוצלחים משלבים עוד צבעים, והשילוב דוקא מדגיש את הלבן בעיצוב הפנים.

שיטה מקובלת של מעצבי הפנים היא לשלב שלושה צבעים, כשהצבע הדומיננטי הוא לבן והוא תופס כ 60% מכלל הדברים בחדר, כשמחשיבים גם קירות ורצפה.

צבע שני נמצא בערך על 30% מהחלל והחפצים והוא צבע משלים ללבן, כלומר על אותה סקאלת גוונים (טונים). דוגמא לצבע משלים הוא צבע חציר (אם הלבן הוא צהבהב) או צבע אפור (אם הלבן הוא כחלחל או אפרפר). עץ כצבע משלים יכול להתאים לכל גוון של לבן.

הצבע השלישי משמש ל"זריקות של צבע", מהווה רק כ 10% מהחדר, לרב צבע בולט מאוד ומנוגד ללבן. אפשר לדוגמא לבחור בשחור, בזהב, בטורקיז או צבעים דומיננטיים אחרים, לאביזרים קטנים או יצירות אומנות. כדאי להתחשב אם יש כבר צבע בולט בחללים אחרים בבית ולשלב אותו. עוד דרך לבחור צבע דומיננטי היא לשלב עציצים ואז הירוק מהווה את הצבע השלישי.3. הוסיפו טקסטורות, דוגמאות ומרקמים

להוסיף עניין בעין ולהמנע מחדר משעמם, כדאי להוסיף חפצים עם טקסטורות שונות. וילונות מבדים אווריריים לעומת שטיח פרווה סינטטית; כרית רקומה או שמיכה סרוגה; מחזיקי נרות מבריקים או ידיות מגירות במתכת מוברשת. עץ בא עם טקסטורה מובנת (פסים ו"עיניים"), ויוצר עניין בין אם הוא ברהיטים, בחיפוי קיר או בפרקט ברצפה. רק הזהרו מלשלב כמה צבעי עץ כי לרב זה לא יתאים. באופן כללי הזהרו משילוב גוונים לבנים שלא על אותה סקאלה (טונים צהובים עם טונים אפורים למשל).

אם רב העיצוב הוא חלק, שטיח או טפט בדוגמא גיאומטרית יוסיף הרבה. כאן הזהרו מלשלב כמה דוגמאות גיאומטריות שונות ולייצר "רעש" בעין.


אפשר וכדאי לקחת את הזמן בבחירת האביזרים וגם להחליף את מה שקניתם ולא היה מתאים, או לא הייתם לגמרי מרוצים. חצי מהכיף זה הסיפוק בכך שהחדר הושלם בדיוק לשביעות רצונכם. החצי השני הוא פשוט להנות מהחדר ועיצוב הפנים שלו.


#עיצובפנים #לבןעללבן

109 views0 comments

Created June 2019. Rights reserved. For more information contact -  info@interputz.com