?כמה זמן באמת משקיעים בעלי הבית בשיפוץ הדירה

Updated: Sep 9, 2019הרבה זמן על חשבון דברים אחרים

כשהתחלנו את שיפוץ הבית תתכננתי להשקיע יחסית מעט זמן בפרוייקט. למשל לצמצם את תהליך הבחירה של חומרי הגימורים לשניים-שלושה אולמות תצוגה לכל פרט, וככה להמשיך בעבודה ובחיים הפרטיים ללא הפרעה משמעותית.

גיליתי שביקור באולם תצוגה, כששואפים להגיע להצעת מחיר מפורטת על סמך התוכנית (או כתב הכמויות), עורך 3-4 שעות. למשל בבחירת ריצוף וחיפוי, יש לא מעט אלמנטים: ריצוף חוץ ופנים, פרקט, חיפוי קיר לחדרים רטובים, ריצוץ המקלחת עצמה, ולפעמים אפילו עד כדי בחירת חיפוי לפתח הביוב.

בנוסף גיליתי שצריך הרבה שעות בשביל לנהל את הפרוייקט. יש המון בעלי מקצוע מעורבים, ואת כולם צריך לראיין ולבחור, לתאם זמנים ולהעביר תשלומים לפי שלבים בביצוע. לכל אחד מהם יש שאלות לגבי הפרוייקט, וזמינות חלקית בגלל לוח זמנים של פרוייקטים אחרים. דוגמאות לקבלני משנה הן מהנדס, רצף, נגר ומסגר.

הפרוייקט לוקח שנה

פרוייקט השיפוץ הוא רב שלבי. יש חלקים שחייבים לקרות אחרי חלקים אחרים, יש תלויות שלא ניתן להפריד. למשל מדידת חלונות רק אחרי שהקירות מוכנים, ורק אז תחילת הביצוע של החלונות, בתלוי בעבודות האחרות של המבצע.נניח שאחרי שהאישורים מגיעים, ועבודת הקבלן מתחילה, מדובר ב 3-6 חודשים עד שהוא מתקרב לסיום. הקבלן יכול להעריך את הזמן שיקח לו בצורה מדוייקת ויש לו אינטרס לסיים את העבודה במינימום זמן ולעבור לבאה. אבל ישנם כמה חודשים עוד לפני כן, עד לבחירת התוכנית, בחירת האדריכל והקבלן (ואולי גם המפקח מטעמכם) וקבלת האישורים. ולצער כולם, יש גם חודש וחצי לפחות אחרי שהקבלן חושב שהוא סיים, עד הוא באמת סיים וקבלני המשנה גם הם סיימו.

שיפוץ בית הוא מאתגר

זמן רב, חילוקי דעות בן בני הבית, קבלנים ובעלי מקצוע שלא הבינו נכון את מה שביקשו מהם או לא הגיעו בזמן. תשלומים וניהול הכספים זה אתגר גדול בפני עצמו. פרוייקט השיפוץ הוא מעצבן, במיוחד ככל שגדל לחץ הזמן, התקציב או הדרישה לאיכות. כדאי להערך עם אורך רוח, לקחת מידי פעם הפסקות, ולהעזר בהמון הומור.

בסוף זה נגמר

בסוף זה יגמר. בעלי המקצוע ילכו, העבודה תסתיים והתיקונים יסתיימו (ואולי גם הכסף) אבל הבית יהיה גמור ומחודש ושלכם. אולי זה לא יקרה מיד, אבל בטח אחרי כמה חודשים, תחשבו שהיה שווה את הכל.7 views0 comments

Created June 2019. Rights reserved. For more information contact -  info@interputz.com