חמישה טיפים פיננסיים בשיפוץ הבית

Updated: Sep 9, 2019

תקציב השיפוץ איננו דבר פשוט לתכנון או למעקב, ומדובר בהוצאה משמעותית של כסף, שמתפרשת על תקופה של חודשים. ריכזתי כמה טיפים חשובים לתקופה.

  1. בשלב התכנון, רשמו את כל ההוצאות המשוערות לשיפוץ. עברו על הרשימה עם האדריכל/מעצב כדי לודא שלא שכחתם אף סעיף. אם אתם לא יודעים להעריך את העלות של כל סעיף, ואין לכם ניחוש, אפשר לחפש קצת באינטרנט או לשאול את מערכת אינטרפוץ. כך אם במהלך השיפוץ תגלו חריגות קיצוניות, תוכלו לקצץ בהוצאות שעוד נותרו.


2. אם לא תגורו בבית בזמן השיפוץ, בקשו מהעיריה פטור מתשלום ארנונה לתקופה. אתם זכאים לפטור כזה, והוא חסכון כספי משמעותי. כשאתם חוזרים לדירה או לבית אחרי השיפוץ, אתם נדרשים לדווח לעיריה והם יתחילו בחיוב מחדש. לרב הם מקפידים להשגיח דירות בתהליך שיפוץ וכן על משאיות הובלה, למקרה ששכחתם לדווח חזרה.


3. הגבילו את התשלום במזומן: הבנק מחוייב לדווח לרשות לאיסור הלבנת הון על כל הוצאה מעל 50,000 שח במזומן בחודש. חבל להסתבך בזה, ובכלל מי שמרויח מהתשלום במזומן הוא זה שמקבל אותו.


4. שלמו הכל בתשלומים ולא מראש - כך שלא תתקעו ללא מה שהזמנתם, או עם תוצאה שדורשת תיקונים, כשכל הכסף כבר עבר. באופן טבעי הספק/בעל המקצוע יקדיש את זמנו לספק התחייבויות שעוד לא קיבל את מלוא התשלום עליהן.


5. רשמו את כל התשלומים באקסל משותף לבעלי הבית/בני הזוג, כולל תאריך ותיאור, או באפליקציה מתאימה. שימו לב במיוחד לתשלומים לפי שלבים, כמו כל התשלומים לקבלן ולאדריכל/מעצב. גם כדי שלא תשלמו בטעות את אחד השלבים פעמיים, וגם כדי שתוכלו להערך כל חודש בחשבון העובר ושב שלכם.


בהצלחה!


#ניהולתקציב #שיפוץבית #שיפוץדירה

152 views0 comments