איך לחסוך כסף ברכישת משטח עבודה למטבח

מטבח הוא לרב החדר היקר ביותר בבית. העיצוב שלו צריך להיות נח לשימוש, בהתאם לצרכי הבישול ואכילה של הגרים בבית. מצד שני, בגלל העלות הגבוהה, כדאי שיהיה גם יפה למראה, שנרגיש שקיבלנו תמורה מלאה להשקעה הכספית הגדולה. איך בכל זאת אפשר לקבל את החומרים והעיצוב שרצינו, במחיר קצת פחות יקר?


  • סטנדט בתכנון המשטח

בד"כ עומק ארונות המטבח הוא 60 ס"מ, ולכן עומק סטנדרטי של שיש הוא 65 ס"מ. כך נח ביותר לעוסקים בשיש לחתוך פלטות בעומק אחיד. כל מטר משטח עבודה שיוזמן רחב יותר, יעלה את מחיר השיש. אי, ואפילו חצי אי (שמחובר בצד אחד) מתוכנן ע"י מעצבי מטבחים רחב יותר. וותרו על האי לטובת שולחן, או לחליפין תכננו אי לא גדול מידי, או שקלו אי עם שיש ברוחב 65 ס"מ.


  • הדגם של השנה שעברה

כל יצרני החומרים הסינטטיים, דוגמת אבן קיסר, דקטון, סיליסטון ודומיהם, מוציאים כל שנה דגמים חדשים בסגנונות שונים. הואיל ומעצבים מטבח לשנים קדימה, אין באמת הבדל אופנתי משמעותי אם מדובר בדגם של 2020 או 2019. חשוב לבחור את הסגנון האהוב עליכם, זה שיתאים לעיצוב הבית וימצא חן בעינכם. אז בקשו לראות גם את הדגמים של סוף השנה הקודמת. הם ימכרו לעיתים בהנחה משמעותית, תרויחו במחיר ולא תתפשרו כלל בעיצוב או באיכות.


  • שילוב חומרים

כיום שילובים במטבח מאוד אפנתיים, וקיימים בכל סגנון, מודרני, כפרי, תעשייתי וכו'. יש אנשים שבוחרים ארונות תחתונים בצבע אחד וארונות עליונים בגוון אחר. אחרים משלבים סוגי ידיות. ניתן גם לשלב שני משטחי עבודה במטבח אחד. לדוגמא, אי מחופה במשטח אחד, ומשטח הארונות בחומר וצבע אחר. כך אפשר לשלב מראה עץ, למשל במשטח פורמייקה זול יחסית, ואבן קיסר במראה שיש ליד הכיור. שימוש בשני חומרים עם מחירים שונים, אבל ממוקמים במטבח לפי העמידות שלהם, תוזיל את מחיר המשטח הכולל ותתן מראה מושקע במחיר נוח יותר.


  • כמות מספיקה מסוף החציבה

חנויות שמוכרות אבן טבעית (סוגי השיש השונים), מוכרות לבית אחד משטחים שמגיעים מאותה חציבה. כלומר חוצבים אבן מסוג מסויים מאותו כיוון עד שנגמרת האבן או שהחציבה נעשת קשה מידי. אם מערבבים חציבה מאיזורים שונים, הדוגמא המופיעה על האבן (גם אם זה בדיוק אותו סוג אבן) נראת אחרת ולוחות השיש לא יראו רציפים כשיותקנו. יש לכם מדידות מדוייקות של השיש שתצטרכו, מתוך הזמנת ארונות המטבח? שאלו את מוכר האבן אם יש לו אבן בסגנון/גוון האהוב עליכם, אבל בכמות לא גדולה, שתספיק למטבח שלכם. ככה יתרצה למכור לכם אותה בזול, כי לא יוכל למכור אותה לכל אחד בגלל מגבלת הכמות.406 views0 comments

Created June 2019. Rights reserved. For more information contact -  info@interputz.com