אבל אני שונה: ניהול פרוייקט שיפוץ הבית

Updated: Sep 9, 2019

תמיד ידעתי שאני שונה, קצת שונה. כלומר, אני מאוד נורמלית, בגובה, במשקל, בהתנהגות ובכלל. אבל טיפה יותר מאורגנת, מאוד ענינית, יודעת להחליט מהר וכמובן יודעת מה טוב בשביל המשפחה שלי. ואולי גם בעלת איזה חוש אסתטי בסיסי. המסקנה היתה שכולם מקטרים על שיפוץ, אבל אצלי זה יהיה אחרת.


מה שרציתי מהשיפוץ של הבית שלי היה מאוד פשוט:

* בית אמריקאי גדול, מרווח ופונקציונלי

* גינה קטנה ושופעת ירק

* אפס טירטורים ועבודה שמתקדמת מהר ועל מי מנוחות

* עמידה בתקציב ובזמן


בית אמריקאי גדול, פונקציונלי ומרווח

כמו תמיד כשאני ממהרת, יצא בערך. הבית נהדר, מרווח מספיק ופונקציולי, אבל בטח לא אמריקאי. בגודל המקסימלי המותר בשכונה, ללא חריגות בניה ורמאויות. השכונה פשוט לא באמריקה.

הגינה מסרבת לצמוח. חוץ מהעצים שפה שלושים שנה, הכל נראה כאילו נשתל אתמול. למצוא גנן שרוצה לבוא בקביעות לאיזור הנידח בגוש דן בו אנחנו גרים, זה כמו למצוא נפט.

יצאנו מהבית ושכרנו בית לחמישה חודשים. אכן חזרנו לבית המשופץ אחרי חמישה חודשים, אבל עם כיור אחד מתפקד בכל הבית, ואנחנו משפחה של שישה אנשים. אולי תפתיע אף יותר העובדה שהכיור לא היה במטבח, פשוט כי לא היה מטבח באותה נקודת זמן. חיינו עם קולקציה יפה של כונניות מתכת מאיקאה במקום מטבח עוד חודשיים.

התקציב היה מאוד קרוב לסכום שהוצאנו בסופו של דבר. אבל הטירטורים? היו לא מעט. בהזדמנות אספר איך מצאתי את עצמי מסיעה כיור לעמק חפר וחזרה.


משולש ניהול הפרוייקט

את פרוייקט השיפוץ, כמו כל פרוייקט, אני מדמיינת כמו משולש. קודקוד אחד הוא כסף (עלות). קודקוד שני הוא זמן. קודקוד שלישי הוא תוצר/תכולה. אפשר להשקיע בכל קודקוד, לבחירת המשפץ לפי סדרי עדיפות, אבל קודקוד אחד בא על חשבון השני. אם מחליטים לחסוך כסף, כנראה שמשקיעים הרבה זמן בלחפש אלטרנטיבות. אם לא משקיעים הרבה זמן באלטרנטיבות, מוותרים קצת על התוצר הסופי.
אני השקעתי הרבה מאוד בעמידה בזמנים. כנראה בחירה יוצאת דופן, רב האנשים משקיעים בתוצר ובתקציב. כדאי לחשוב רגע, לפני שמתחילים, מה סדרי העדיפויות שלכם. האם התקציב לא ניתן לחריגה, האם היקף הפרוייקט הוא לא נתון למשא ומתן, או שהכל חייב להסתיים תוך זמן מוגבל. מהרגע שהחלטתם על מה אפשר מעט להתפשר ועל מה לא, יש לכם דרך פעולה, דרך לנהל את השיפוץ.


#ניהולפרוייקט

#שיפוץבית #אדריכלות

31 views1 comment